Ben İçin Ne Yapılmalı: Ben İçin Doğal Çözüm

Ben İçin Ne Yapılmalı: Ben İçin Doğal Çözüm

ben için doğal çözüm

ben için doğal çözüm

Benler nasıl geçer?

1.) Benlere bitkisel tedavi: Benlere limon suyu

– Limon suyu korozif sitrik asit içerir. Bu içeriği ile ciltteki ölü hücreleri temizler. Aynı zamanda ciltte ben oluşmasını engeller.

– Biraz limon suyu pamuk yardımı ile ben üzerine uygulanır. Bir süre kuruması beklendikten sonra alan ılık su ile durulanır.

– Bu uygulama haftada birkaç kez düzenli olarak yapılmalıdır.

2.) Benler için maskeler: Benlere hint yağı

– Hint yağı da benler için önerilen çözümler arasındadır.

– Biraz hint yağı ısıtılır. Ardından ılınması beklenir. Daha sonra ben olan alanlara uygulanır. Bir süre cilt tarafından emilmesi beklenir ve su ile durulanır.

3.) Benlere sarımsak

– Sarımsak anti bakteriyel ve anti fungal özellikleri ile bilinir. Bu özellikleri ile ben tedavisinde de kullanılabilir.

– Bir diş sarımsak ezilir ve hamur kıvamına getirilir. Elde edilen hamur ben üzerine uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve daha sonra ılık su ile durulanır. Uygulamanın her gün düzenli olarak yapılması önerilir.

4.) Benlere maske: Muz kabuğu

– Muz kabuğu da benler azaltılmasına yardımcı olur.

– Birkaç muz kabuğu ezilir ve püre kıvamına getirilir. Daha sonra ben olan alanlara uygulanır. Bir süre bu alanlarda bekletilir ve alan ılık su ile durulanır. Uygulamanın düzenli olarak her gün 2 kez yapılması önerilir.

5.) Ben için aspirin

– Aspirin cilt kurumasını engeller. Aynı zamanda ciltteki bakterileri arındırır ve gözeneklerin tıkanmasını engeller. Sivilce ve siyah nokta sorunu için etkili olduğu kadar ben sorununda da etkilidir.

– Bir adet aspirin ezilir ve toz haline getirilir. Bu toz su ile karıştırılır. Hamur kıvamına getirildikten sonra ben üzerine uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve alan su ile durulanır. Uygulama düzenli olarak her gün yapılabilir.

6.) Benlere iyi gelen bitkiler: Karışık sebze

– Patates, karnabahar ve sarımsak suyu karıştırılarak etkilenen alanlara uygulanabilir. Düzenli olarak uygulanması benlerin azaltılmasında son derece etkilidir.

7.) Benlere iyi gelen maske: Ananas suyu

– Ananas suyu ben ve siğil tedavisinde en etkili çözümlerden biridir. Cildin nemli kalmasına yardımcı olur ve cilt yapısını geliştirir.

– Ben üzerine biraz ananas suyu uygulanır. Bir süre ciltte kuruması beklenir. Ardından alan ılık su ile durulanır.

8.) Benlere soğan suyu

– Soğan suyu içerisine biraz tuz eklenir. Bir gece bekletilir. Bu karışım 1 hafta boyunca her gün cilde uygulanabilir.

9.) E vitamini

– E vitamini de ben tedavisi için önerilir. Biraz E vitamini yağı etkilenen alana doğrudan uygulanabilir.

– E vitamini içeren besinlerin de bol bol tüketilmesi önerilir.

10.) Benler için elma sirkesi

– Elma sirkesi de asidik yapısı ile limon suyu benzeri özellikler gösterir. Bu nedenle ben tedavisinde kullanılması önerilir.

– Biraz elma sirkesi etkilenen cilt alanlarına doğrudan uygulanır. Bir süre kuruması beklenir ve alan ılık su ile durulanır.

– Alternatif olarak biraz elma suyu ve elma sirkesi ile limon suyu karışımı da pamuk yardımı ile benlere uygulanabilir. Günde iki kez düzenli olarak yapılması önerilir.

Ben herkeste olan bir cilt lezyonudur. Genellikle ciddi bir hastalığa işaret etmez. Tüm bu bitkisel çözümler ile benler azaltılabilir. Eğer ben çok büyük ise ya da kişiyi çok rahatsız ediyorsa doktora danışılarak aldırılabilir. Çok fazla ben olması durumunda da bir cilt doktoruna gidilmesi önerilir. Bazı durumlarda cilt kanseri; benlerin sayısının artmasına, benlerde şekil ve yapı değişikliklerinin olmasına neden olabilir. Bu nedenle benler iyi gözlenmeli; değişiklik oluşması durumunda mutlaka bir cilt uzmanına danışılmalıdır.

One Response to Ben İçin Ne Yapılmalı: Ben İçin Doğal Çözüm

  1. Merhaba benim yüzümde çil gibi benlerim var acaba bunun için ne yapmama gerekiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir