Cilt Lekelerine Çözüm: Cilt Lekeleri İçin Maske

Cilt Lekelerine Çözüm: Cilt Lekeleri İçin Maske

Cilt lekeleri için maske

Cilt lekeleri için maske

Cilt lekeleri estetik açıdan bir sorun olarak görülür. Genellikle sivilceler ve güneş ışınları ciltte lekelere neden olur. Bu lekelerden kurtulmak için genellikle kozmetik ürünler kullanılır. Ancak bu ürünler yüksek miktarda kimyasal içerir. Bu nedenle daha çok bitkisel içerikli ürünlerin kullanılması önerilir. Evde hazırlanan bitkisel karışımlar ile ciltteki lekeler azaltılabilir.

Cilt lekeleri nasıl geçer: Cilt lekelerine evde çözüm:

Cilt lekelerine limon suyu

Cilt lekelerinden kurtulmak için en etkili çözüm limon suyudur. Limon içerdiği asitler ve C vitamini ile cilt tonunu dengeler. Ayrıca kolajen miktarını da artırır. Cildin daha aydınlık ve parlak görünmesine yardımcı olur. Cilt lekelerinin yanı sıra cilt tonunu dengelemek için de kullanılır. Limon suyu basit şekilde kullanılacaksa biraz limon suyu doğrudan cilt lekesi üzerine uygulanır. 10 dakika ciltte bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. 1 ay boyunca düzenli olarak yapılmalıdır.

Cilt lekelerine limon suyu maskesi:

Gerekli malzemeler:

1 yemek kaşığı limon suyu

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı badem yağı

1 yemek kaşığı süt

Yapılışı:

Tüm bu malzemeler bir kap içerisinde iyice karıştırılır. Elde edilen karışım cilde uygulanır. Ciltte kuruması beklendikten sonra ılık su ile durulanır.

Cilt lekeleri için maske tarifleri: Limon ve bal maskesi

1 tane limon

1 çay kaşığı bal

Yapılışı:

1 adet limon suyu ile bal karıştırılır. Elde edilen karışım cilde uygulanarak 15 dakika bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

Cilt lekeleri için aloe vera

Aloe vera cilt sorunlarında kullanılan etkili bitkisel çözümler arasındadır. Cildin nemlendirilmesine yardımcı olur. Ayrıca cilt hücrelerinin onarılmasını sağlar. Lekeleri azaltır ve cilt tonunu da dengeler.

Biraz aloe vera jel cilde doğrudan uygulanır. Yarım saat kadar ciltte bekletilir ve su ile durulanır. Her gün düzenli olarak yapılması önerilir.

Cilt lekelerine zeytinyağı

Zeytinyağı cilt sağlığı için yaygın olarak kullanılan yağlardan biridir. D vitamini, C vitamini, E vitamini, A vitamini, B 1 vitamini ve B2 vitamini içerir. Ayrıca demir ve antioksidan açısından da zengindir. İltihabı yatıştıran özellikleri ile bilinir. Cilt uygulandıktan sonra 5 dakika beklenerek su ile durulanabilir. Bu işlemin her gün yapılması önerilir.

Cilt lekelerine karbonat

Karbonat da cilt lekelerinden kurtulmak için kullanılan etkili çözümler arasındadır. Cildin daha pürüzsüz ve canlı kalmasına yardımcı olur. Cilt hücrelerinin kendi kendini yenilemesini sağlar. Az miktarda karbonat ile su karıştırılarak hamur kıvamına getirildikten sonra cilt lekesi üzerine uygulanır. 10 dakika ciltte kuruması beklenir ve cilt ılık su ile durulanır.

Cilt lekeleri için patates

Patates ciltteki ton farklılıkları için en etkili malzemelerden biridir. Kolajen üretimini artıran patates aynı zamanda etkili bir cilt beyazlatıcıdır. Patates rendelendikten sonra cilde doğrudan uygulanır. 20 dakika ciltte bekletilir ve su ile durulanır. Birkaç ay düzenli olarak kullanılmalıdır.

Cilt lekelerine domates

Domates cilt bakımında kullanılan malzemeler arasındadır. Cilt tonunu açar. Bu nedenle cilt lekeleri için de önerilir.

Gerekli malzemeler:

1 tane domates

1 tane salatalık

Yarım avokado

Yapılışı:

Domates, salatalık ve avokado ezilir. Bu karışım püre haline getirildikten sonra cilde uygulanır. Yaklaşık 20 dakika ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

Cilt lekelerine elma sirkesi

Elma sirkesi asidik yapısı ile ciltteki bakterileri ve ölü derileri arındırır. Ayrıca cilt lekeleri için de etkili bir çözümdür. Cildin ph dengesinin korunmasında etkilidir. Biraz su ile karıştırılan elma sirkesi doğrudan cilde uygulanır. 10 dakika bekletilir ve su ile durulanır. Uygulama 2 günde bir yapılabilir. Elma sirkesi su ile karıştırılmadan önce cilde uygulanmamalıdır.

One Response to Cilt Lekelerine Çözüm: Cilt Lekeleri İçin Maske

  1. Limon suyu nun etkisi oluyor mu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir