Gaz Ve Şişkinlik Nasıl Giderilir: Gaz Ve Şişkinliğe Bitkisel Çözüm

Gaz Ve Şişkinlik Nasıl Giderilir: Gaz Ve Şişkinliğe Bitkisel Çözüm

gaz ve şişkinliğe bitkisel çözüm

gaz ve şişkinliğe bitkisel çözüm

Gaz ve şişkinlik sindirim sorunları nedeni ile oluşur. Bu sorunların azaltılması için doğal ve bitkisel çözümler son derece faydalı olacaktır.

Gaz ve şişkinlik için ne yapmalı?

1.) Şişkinlik ve gaz sancısı nane çayı:

– Nane içerdiği enzimler ile mideyi yatıştırmaya yardımcı olur. Mide ve bağırsaklardaki gaz oluşumunu azaltır. Aynı zamanda sinirleri yatıştırıcı etkileri de vardır.

Gerekli malzemeler:

– 1 tutam kuru nane

– 1 bardak kaynar su

Uygulanışı:

– Bir bardak kaynar suyun içerisine nane eklenir. Demlenmesi için 10 ya da 15 dakika kadar bekletilir. Daha sonra süzülür ve tüketilir. Her gün 3 bardak kadar tüketilmesi önerilir. Düzenli tüketilmesi midede gaz oluşma riskini artırır.

2.) Gaz sancısına zencefil

– Zencefil de gaz ve şişkinlik için etkili çözümlerden biridir. Mide bulantısını ve mide ekşimesini azaltır. Aynı zamanda mide mukozasının yatışmasına da yardımcı olur.

Gerekli malzemeler:

– 1 adet taze kök zencefil

– Rende

– 1 bardak kaynar su

– Limon ve bal (isteğe bağlı)

Uygulanışı:

– Zencefil kökü rendelenir. Ardından bir bardak kaynar suyun içerisine eklenir. Demlenmesi için 10 ya da 15 dakika kadar bekletilir. Süzülür ve içerisine limon suyu ya da bal eklenerek tüketilir. Günde birkaç bardak kadar tüketilmesi önerilir.

3.) Kimyon gaz sancısına iyi gelirmi?

– Kimyon tohumu da sindirimi gelişmeye yardımcı olur. Gaz ve şişkinliğin azaltılmasını sağlar. Kısa sürede sonuç alınmasını sağlar.

Gerekli malzemeler:

– Bir tutam kimyon tohumu

– Bir bardak kaynar su

Uygulanışı:

– Bir bardak kaynar suyun içerisine biraz kimyon tohumu eklenir. Bir süre demlenmesi beklenir. Daha sonra süzülür ve tüketilir. Her gün 2 bardak kadar tüketilmesi önerilir.

4.) Gaz için papatya çayı

– Papatya çayı da midede gaz oluşmasını engeller. Aynı zamanda şişkinlik ve sindirim sorunlarını azaltır.

– Bir bardak kaynar suyun içerisine biraz papatya eklenir. Demlenmesi için 10 dakika bekletilir. Ardından süzülür ve içerisine bal eklenerek tüketilir. Limon suyu da eklenebilir. Günde birkaç bardak tüketilebilir.

5.) Gaz için ne yemeli: Kabak

– Kabak içerdiği lifler ile sindirimi geliştirir. Aynı zamanda şişkinliği de azaltır. Gaz oluşumunu engeller.

– Haşlanmış kabak gün içerisinde birkaç kez tüketilebilir. Gaz oluşumunu önlerken aynı zamanda şişkinliği de azaltır.

6.) Şişkinlik için limon suyu

– Limon suyu asidik yapısı ile midede gaz ve şişkinlik oluşmasını engeller. Aynı zamanda sindirim sistemini geliştirir.

– Bir bardak ılık suyun içerisine biraz limon suyu eklenir. Karıştırılır ve tüketilir. Her gün birkaç bardak kadar tüketilmesi önerilir.

7.) Gaz çıkarma egzersizleri

– Düzenli olarak egzersiz yapılması midede ve bağırsaklarda gaz oluşmasını engeller. Aynı zamanda genel sağlık için de etkilidir.

– Her gün 30 dakika kadar yürüyüş ya da hafif tempolu koşu yapılabilir.

8.) Şişkinliğe iyi gelen bitki çayları: Anason tohumu

– Anason tohumları da gaz oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Şişkinliği hafifletir ve mideyi kısa sürede rahatlatır.

– Bir bardak kaynar suyun içerisine bir tutam anason tohumu eklenir. Yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar demlenmesi beklenir. Ardından süzülür ve tüketilir. Günde birkaç bardak kadar tüketilmesi önerilir.

Midede ve bağırsaklarda gaz oluşmasını önlemek için tüm bu çözümlerin uygulanması önerilir. Düzenli olarak uygulanması kısa sürede gazın azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda sindirim sisteminin gelişmesini sağlar. Midede gaz oluşmasını engellemek için beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Gaz oluşumunu teşvik eden besinlerden uzak durulmalıdır. Ayrıca gazlı içeceklerin de tüketilmesi önerilmez. Bol miktarda su içilmeli ve mide mukozası nemli tutulmalıdır. Her gün düzenli olarak 3 litreye yakın su içilebilir. Suyun yanı sıra sebze suları da önerilmektedir.

One Response to Gaz Ve Şişkinlik Nasıl Giderilir: Gaz Ve Şişkinliğe Bitkisel Çözüm

 1. Bağışıklık sistemi “mikrop” diye tanımlanan, vücudumuzda
  enfeksiyona yol açan virüs, bakteri, mantar ve parazit gibi mikroorganizmaların zarar verici etkilerine karşı kişiyi koruyan,
  savunma sistemimizdir. Bağışıklık sistemi hücreler ve organlar-dokulardan oluşur. Bu hücreler;
  nötrofil, monosit, lenfosit, dendritik hücre olarak adlandırılır. Organ-dokular; lenf bezleri, timus bezi, kemik iliği, dalak,
  lenf sistemi, bağırsak-solunum sistemi-ve derideki lenfoid yapılar olarak sayılabilir. Bağışıklık sistemini oluşturan bu hücre ve
  organlar birlikte muhteşem bir iş birliği içinde çalışmaktadırlar.
  Bağışıklık sisteminin merkezi bağırsaklardır.Sezeryan çocuklarda anneden,yaşam dostu,yararlı bakteriler olan probiyotiklerin alınmaması
  veya sonradan çeşitli nedenlerle bu probiyotiklerin zarar görerek azalması neticesinde bağışıklık sistemi zayıflamaktadır.
  Arı ürünleri;başta Propolis,Polen,Arı Sütü ve Arı ekmeği (Perga) içerdikleri yüksek antioksidan, multi vitamin,protein,aminoasit,
  iz element oranları ile bağışıklık sistemini güçlendiren doğal harika besinlerdir.
  Arı ürünleri yani Apiterapinin yanında doğal İmmunoterapi yöntemi ile bağırsak florasındaki mikroorganizmal denge sağlanarak
  bağışıklık sisteminin yeniden yapılandırılması,güçlendirilmesi kişiyi yaşam boyu sağlıklı kılacaktır,
  Erzurum Ziraat Mezunu 34 yıllık Apiterapist ve İmmunoterapistim,Tüm Rahatsızlıkların;
  Apiterapi ve İmmunoterapi yöntemleri ile kesin,kalıcı,güvenilir tedavisi için ;05050658499 ve 05324063215 nolu telefonlarımdan
  ve Whatsapp tan ulaşabilirsiniz..Saygılarımla.Kadir Onay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir