Karın Yağları Nasıl Erir: Karın Yağlarını Eritmek İçin Doğal Çözümler

Karın Yağları Nasıl Erir: Karın Yağlarını Eritmek İçin Doğal Çözümler

karın yağlarını eritmek için doğal öneriler

karın yağlarını eritmek için doğal öneriler

Karın bölgesindeki yağları eritmek için diyet ve egzersiz programı uygulanır. Bu programların yanı sıra bazı önerilere de uyuması tavsiye edilir.

Karın yağları nasıl eritilir: Karın yağlarını eritmenin yolları

1. Karın yağlarını eritmek için ne yemeli: Dengeli beslenme

– Karın bölgesindeki yağların daha hızlı yakılması için beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Her gün düzenli olarak vitamin ve mineral açısından zengin besinlerin tüketilmesi önerilir.

– Sağlıklı bir yeme planında ağırlıklı olarak sebze ve meyve bulunmalıdır. Özellikle yeşil sebzeler ile taze meyvelerin tüketilmesi önerilir.

– Trans yağlardan uzak durulmalıdır. İşlenmiş ve hazır besinler de tüketilmemelidir. Sağlıklı yağlar tüketilmelidir.

2. Karın yağlarını eriten meyveler

– Meyve sularının düzenli olarak tüketilmesi de karın bölgesindeki yağların yakılmasına yardımcı olur. Özellikle kızılcık suyu önerilir. Kızılcık suyu düzenli olarak tüketildiğinde vücuttan toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda idrar söktürücü özellikleri de vardır. Her gün bir bardak kadar tüketilebilir.

3. Karın yağlarını eriten diyet: Omega 3 yağ asitleri

– Kilo verme sürecinde omega 3 yağ asitleri açısından zengin besinlerin tüketilmesi önerilir. Özellikle yağlı balıklar; uskumru, sardalye, ringa ve ton balığı tüketilebilir. Ayrıca keten tohumu da mutlaka beslenme düzeninde olmalıdır.

– Balık yağı da alınabilir. Ancak balık yağı takviye olarak alınacağı için mutlaka doz konusunda bir doktora danışılmalıdır.

4. Linoleik asit

– Karın bölgesindeki yağların azaltılması için linoleik asit içeren besinlerin beslenme düzenine eklenmesi önerilir. Bu besin öğesi genellikle bitkisel yağlarda bulunur. Bu nedenle salata ve yemeklerde bitkisel yağların kullanılması önerilir.

– Bu sağlıklı yağların tüketilmesi bölgesel yağlanmanın azaltılmasına yardımcı olur.

5. Doymuş ve trans yağlar

– Doymuş ve trans yağlar genel sağlık için olumsuz etkilere sahiptir. Aynı zamanda kilo verme sürecini de olumsuz etkiler. Bu nedenle bu tür yağlardan kesinlikle uzak durulması gerekir.

6. Karın yağları yakan besinler: Limon suyu

– Limon suyu içerisindeki asitler ile karın bölgesindeki yağların yakılmasını hızlandırır. Kilo verme sürecinde son derece etkilidir.

– Bir bardak ılık suyun içerisine biraz limon suyu eklenir. Karıştırılır ve tüketilir. Özellikle her sabah aç karna tüketilmesi önerilir.

– Limon suyu ve su karışımın düzenli tüketimi kilo vermeye yardımcı olurken aynı zamanda sıvı kaybını engeller. Böbrek ve karaciğer sağlığının korunmasına yardımcı olur.

7. Yeşil çay karın yağlarını eritir mi?

– Yeşil çay da kilo verme sürecinde önerilir. Yağların ve kalorilerin daha hızlı yakılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda antioksidan özellikleri ile genel sağlığın korunmasını sağlar.

– Yeşil çay içerdiği antioksidanlar ile saç, cilt ve beyin sağlığı için de olumlu etkiler gösterir.

– Bir bardak kaynar suyun içerisine biraz yeşil çay eklenir. Demlenmesi için bir süre beklenir. Yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar demlenmesi beklendikten sonra süzülür ve içerisine bal ya da limon suyu eklenerek tüketilir. Her gün 3 bardak kadar tüketilmesi tavsiye edilir.

Karın yağlarını ne eritir?

– Kilo verme sürecinde mutlaka su ve sıvı alımı artırılmalıdır. Günde yaklaşık 3 litre su tüketilmesi var olan yağların daha çabuk yakılmasını sağlar.

– Karın bölgesindeki kasların çalışmasını sağlayan egzersizler yapılmalıdır. Özellikle mekik gibi karın kaslarını sıkıştıran egzersizler kısa sürede yağların yakılmasına yardımcı olacaktır.

– Beslenme düzenine dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Her gün düzenli olarak vitamin ve mineral açısından zengin gıdalar tüketilmelidir.

– Sebze suları düzenli olarak tüketilebilir. Özellikle brokoli, ıspanak, maydanoz ve lahana suyu önerilir.

– Soğan suyu da önerilen çözümlerden biridir. Bir cezvede bir adet küçük soğan ile su kaynatılır. Ardından süzülür ve içilir. Tadı kötü olduğu için içerisine biraz bal da eklenebilir. Özellikle sabahları aç karna tüketildiğinde daha etkili sonuçlar verecektir.

– Karın yağlarını eriten egzersizler düzenli olarak yapılmalıdır.

7 Responses to Karın Yağları Nasıl Erir: Karın Yağlarını Eritmek İçin Doğal Çözümler

  1. 60 kilo 165 boyundayım 5 aylık hamile gibi göbeğim var offffff

  2. Çok yağım var

  3. Gömleklerim olmuyor. Kocaman karnım var.

  4. MAYDANOZ KARIN YAĞI ERİTİR Mİ??

  5. Nesli serbest

    Of ya ne güzel kilo verdim tekrar göbeğim çıktı nasıl gidecek ya 🙁

    • Göbek eritmek için egzersiz şart Nesli hanım. Aksi takdirde en kısa sürede vücut verdiğini malesef geri alıyor.

  6. Reflü rahatsızlığım var göbek eritmek için kolay bulabileceğim bişey tavsiye edermisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir