Kilo Vermek İçin Bitki Çayları: Bitki Çayları İle Zayıflama

Kilo Vermek İçin Bitki Çayları: Bitki Çayları İle Zayıflama

Bitki çayları ile zayıflama

Bitki çayları ile zayıflama

Kilo vermek ve sağlıklı kiloya düşmek için diyet programları ve düzenli sporun yanı sıra bitkisel çözümlerden de faydalanılabilir. Bazı bitkiler içerdikleri doğal bileşenler sayesinde yağ yakımını hızlandırır. Bu bitkiler metabolizmayı hızlandırırken aynı zamanda vücuttaki toksinlerin de dışarı atılmasına yardımcı olur.

Kilo verdiren bitkiler: Kilo verdiren bitki çayları tarifi:

Zayıflama çayı yeşil çay

Yeşil çay antioksidanlar açısından son derece zengindir. Bu özelliği sayesinde kilo vermek için de kullanılır. İçerdiği kateşinler ile yağ yakımını hızlandırır. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır. Kilo vermek için günde 3 bardak yeşil çay tüketilebilir. Şekersiz yeşil çay tüketilmesi önerilir.

Yeşil çay nasıl içilir?

1 fincan kaynar suyun içerisine bir ya da 2 çay kaşığı yeşil çay eklenir. Demlenmesi için 10 dakika bekletilir. Daha sonra süzülür ve içerisine biraz bal eklenerek tüketilir. Sabahları ya da ara öğünlerde tüketilebilir.

Zayıflatan bitki çayları: Ginseng

Ginseng enerji veren özellikleri ile bilinir. Dayanıklılığı artırır ve kilo verme sürecinde son derece etkilidir. Günümüzde popüler bitkilerden biri olarak kullanılmaktadır. Vücutta yağ depolanmasını engellerken aynı zamanda hücre sağlığını geliştirir. Bitki çayı olarak düzenli şekilde tüketilebilir.

Gerekli malzemeler:

4 yemek kaşığı kurutulmuş ginseng bitkisi

4 su bardağı su

1 ya da 2 çay kaşığı bal (isteğe bağlı)

1 çay kaşığı tarçın tozu (isteğe bağlı)

Yapılışı:

Su kaynatılır. Ardından içerisine ginseng bitkisi eklenir. Yaklaşık bir saat kaynatılır. Daha sonra süzülür ve içerisine bal ya da tarçın eklenerek tüketilir. Sabah kahvaltıdan ve öğle yemeğinden sonra tüketilmesi önerilir.

Hibiskus çayı zayıflatır mı: Hibiskus bitkisi

Ebegümeci olarak da bilinen hibiscus bitkisi flavonoidler ve çeşitli mineraller açısından zengindir. Yağ ve karbonhidrat emilimini azaltarak yağ birikmesini engeller. Aynı zamanda bağışıklığı güçlendirir ve hastalıklara karşı koruma sağlar.

Gerekli malzemeler:

1 kase kuru ebegümeci bitkisi

8 su bardağı su

Bal (isteğe bağlı)

Yapılışı:

Taze ebegümeci çiçekleri kurutulur. Ardından suya eklenir. 1 ya da 2 gün suda bekletildikten sonra süzülür. Yaklaşık 5 gün boyunca buzdolabında saklanır. Gün içerisinde 1 fincan çaya bir çay kaşığı bal eklenerek tüketilebilir.

Sıcak ebegümeci çayı için:

Gerekli malzemeler:

2 yemek kaşığı kurutulmuş ebegümeci çiçeği

2 su bardağı su

Bal (isteğe bağlı)

Yapılışı:

Bir tencere suyun içerisine ebegümeci yaprakları eklenir. Kaynatılır ve 5 ila 10 dakika dinlenmeye bırakılır. Daha sonra süzülür. Içerisine bal ya da limon eklenerek tüketilmelidir.

Not: Bu çay hamile ya da emziren kadınlara önerilmez. Ayrıca düzenli ilaç kullanılıyorsa ya da kronik bir hastalık varsa yine kullanılmamalıdır.

Mate çayı ile zayıflama

Mate çayı günümüzde yaygın olarak kilo vermek için kullanılan bitkisel çaylardan biridir. Kafein içerdiği için enerji seviyelerini yükseltir. Ayrıca metabolizmanın daha hızlı çalışmasını ve dolayısı ile daha hızlı kilo verilmesini sağlar. Farklı vitaminler, mineraller, amino asitler ve antioksidanlar içerir. Tokluk hissi yaratır ve iştahı bastırır. Sindirim sistemini de hızlandırır.

Gerekli malzemeler:

1 yemek kaşığı kurutulmuş mate otu

1 bardak sıcak su

Yapılışı:

Sıcak suyun içerisine mate otu eklenir. 5 ila 10 dakika demlenmesi için beklenir. Ardından süzülür ve içerisine biraz bal eklenerek tüketilir.

Kilo verdiren besinler: Greyfurt

Kilo vermek ve sağlıklı kiloya ulaşmak için yağ yakıcı besinler de tüketilebilir. İçerisindeki bileşenler ve flavonoidler ile yağların çözülmesini sağlar. Kan şekeri seviyelerini dengelemeye de yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırır. Karaciğerin daha sağlıklı işlemesini sağlar. Yağ yakmak ve kalori yakımını hızlandırmak için her sabah kahvaltıda 1 bardak greyfurt suyu tüketilebilir.

One Response to Kilo Vermek İçin Bitki Çayları: Bitki Çayları İle Zayıflama

 1. En yaygın kalp hastalığı, damar kireçlenmesi ve tıkanmasıdır. Polenin yapısında bulunan P vitamini ve diğer yararlı
  elementler damarları yumuşatır, kana geçen civardaki artıkların idrarla dışarı atılmasını sağlar. Ünlü araştırmacı
  Alain Caillas, kitabında “Miyokard enfaktüsü ve kalbin kroner damarlarının tıkanmasında, polen sayesinde şaşırtıcı
  iyileşmeler görülüyor. Rus Bilimler Akademisi’nde Prof. Beklerov ve arkadaşlarının önemli araştırmalarına göre Polen,
  yüksek tansiyona, damar sertliğine, kolesterol yüksekliğine, kroner tromboz ve felçlere karşı koruyucu ve iyileştirici
  etki yapıyor.” diye açıklıyor. Hürriyet gazetesinin “Püf noktası” sütununda “Çiçek tozu gençleştiriyormu ? İsveçli Dr
  . Lars Eric Essen ve Dr. Tissinin, poleni yaşlı insanlar üzerinde denemiş ve özellikle damar sertliğinde faydalı olduğunu
  meydana çıkarmışlardır. ” diye yazılmıştır.
  koroner kalp yetmezliği başta olmak üzere cardio vasküler sistem dediğimiz Kalp damar sistemi rahatsızlıkların ın tedavisinde
  Dünya da1 no lu ürün Arı Sütü dür
  Düzenli Arı Sütü kullanımının tüm damarları % 50 oranında genişleterek başta Kalp damar tıkanıklığı da, sonra tansiyona, daha
  sonra kireçlenme ler de mucizevi etkiye sahip olduğu bilimsel olarak ıspatlanmış tır,
  Fransa, Kanada ve İngiltere’ de yapılan araştırmalar sonucunda görülmüştür. Kalp – Damar hastalıklarına iyi gelir. Damar açıcı

  ve temizleyici özelliği vardır.
  Kalp-Damar Sistemini güçlendirir. Cerrahi müdahale geçirmiş olanlar ile kalp hastalıklarından dolayı tedavi görenlere küçük
  dozlar kullanmaları şartıyla tavsiye edilir.
  Damarları açar, damar tıkanıklığını önler.
  Hipertansiyona faydalıdır.
  Erzurum Ziraat Mezunu 33 yıllık Apiterapi uzmanıyım,Organik sertifikalı ürün temini ve kullanım yöntemleri için
  …05324063215 & 05050658499nolu telefonlardan ve Whatsapp tan ulaşabilirsiniz.Saygılarımla.Kadir Onay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir