Sırt Yağları Nasıl Gider: Sırt Eritme Egzersizleri

Sırt Yağları Nasıl Gider: Sırt Eritme Egzersizleri

Bölgesel yağlanma vücudun çeşitli alanlarında oluşabilir. Göbek, bel ve sırt bölgesinde biriken yağlar estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olur. Aynı zamanda kişinin özgüvenini de azaltır. Sırttaki yağlardan kurtulmak ve daha fit bir vücuda kavuşmak için uygun bir diyet programı takip edilmeli ve düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır. Özellikle sırt ve bel çevresi kaslarını çalıştıran egzersizler önerilir.

Sırt yağları için egzersiz: Sırttaki yağları eritme hareketleri:

Sırt yağları nasıl eritilir: Yan sırt kasları egzersizi

Sırt eritme egzersizleri

Sırt eritme egzersizleri

Yoga matı üzerinde düz bir şekilde durulur. Ardından avuç içleri birbirine bakacak şekilde birleştirilir. Bu şekilde dururken bacaklar dizlerden kıvrılır ve sırt dik tutularak aşağı doğru çömelinir. Çömelme hareketi sırasında yüz yukarı bakacak şekilde üst beden sağa doğru çevrilir. Bu hareket her iki yön için de 5 kez tekrar edilebilir.

Sırt yağları eriten egzersizler: Savaşçı hareketi

Sırt eritme egzersizi

Sırt eritme egzersizi

Yoga matı üzerinde bacaklar omuz hizasında açılarak sırt düz bir şekilde ayakta durulur. Ardından tüm ağırlık sol bacağa verilir ve sağ bacak arkaya paralel olarak açılır. Ayakla ters L şeklinde olmalıdır. Bu hareket sırasında bacak arkaya doğru kaldırılırken yavaş hareket edilmelidir. L durumuna gelindiğinde kollar dirseklerden birbirine geçirilerek sarmal oluşturulur. Egzersiz 10 saniye kadar yapılabilir. 3 set şeklinde uygulanması daha etkili olacaktır.

Sırt yağlarını azaltan egzersizler: Yarım ay egzersizi

Sırt eriten egzersiz

Sırt eriten egzersiz

Yoga matı üzerinde dik bir konumda durulur. Ardından ağırlık sağ ayağa verilir ve sol ayak arkaya paralel şekilde kaldırılır. Olabildiğince geriye doğru kaldırılarak sağ el avuç içi yere konulur. Sol el ise dik bir açı ile yukarı doğru kaldırılır. 10 saniye bu şekilde beklenir. Daha sonra sol ayak sağ ayağın yanına getirilir ve omuz hizasında yere konulur. Her iki elin avuç içleri yere konur. Ters v şeklindeki bu dinleme hareketinden sonra yarım ay egzersizi diğer bacak için tekrarlanır. 3 setten 5 tekrar yapılabilir.

Sırt yağları için yoga: Üçgen hareketi

Sırt eriten egzersizler

Sırt eriten egzersizler

Bu hareket bacaklar ve üst vücuttaki yağların yakılması için son derece etkilidir. Bacaklar omuz hizasından daha geniş olarak açılır. Ardından sırt dik tutularak sağa doğru eğilinir. Ancak önce doğru eğilmemek gerekir. Paralel yana eğilme hareketi ile sağa doğru eğildikten sonra sağ el yere konulur. Sol el ise yere paralel olarak açılır. Bu hareket her iki taraf için de 10 tekrar yapılabilir.

Sırttaki yağları eritmenin yolları: Yana yatma egzersizi

Sırt egzersizleri

Sırt egzersizleri

Bu egzersiz de sırt ve bacak kaslarının güçlenmesine yardımcı olur. Üst beden kasları için son derece etkilidir. Yere yan bir şekilde yatılır. Sağa doğru yatıldığında saç el avuç içi yere konulur. Ardından ayaklardan güç alınarak beden yukarı doğru kaldırılır. Yukarıda kalan kol ise yere dik olarak yukarı uzatılır. Bu şekilde 10 saniye beklenir ve dinlenme pozisyonuna geçirilir. Her iki yön için de 10 tekrar yapılabilir.

Sırt yağları için yoga: Yunus egzersizi

Sırt eriten egzersiz

Sırt eriten egzersiz

Bu duruşu omuzlar, sırt, kollar ve karın bölgesi için mükemmel bir egzersizdir. Yere yüz üstü uzanılır. Ardından ayak parmak uçları ile yerden destek alınır ve kollar dirsekler ve avuç için olmak üzere yere sabitlenir. Bu şekilde vücut yukarı kaldırılır ve yere paralel olarak beklenir. 10 saniye beklendikten sonra dinleme pozisyonuna geçilebilir. Hareket 10 tekrar yapılmalıdır.

Sırt yağları için egzersizler: Mide üstü duruşu

Sırt eriten egzersiz

Sırt eriten egzersiz

Yoga matına yüz üstü uzanılır. Ardından bacaklar dizlerde kıvrılır ve yukarı doğru uzatılır. Bunu yaparken aynı zamanda üst beden de yukarı doğru kaldırılır ve kollar arkaya uzatılarak ayak bileklerinden tutulur. 10 saniye beklenir ve dinlenme durumuna geçirilir. 10 tekrar yapılması önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir